social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

آخرین اخبار

شنبه1403/4/9

11:05:1

145

برگزاری اولین جلسه شوراي استاندارد استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان سیستان و بلوچستان: اولین جلسه شورای استاندارد استان در روز دوشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ به ریاست استاندار و کرمی رئیس شوراي استاندارد استان و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی عضو در سالن وحدت استانداری استان برگزار شد.
در ابتدا محمدرضا جهانتیغ مدیرکل و دبیر شورای استاندارد استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک عید غدیر خم به حاضرین به بیان خلاصه ای از اهداف مأموریتها و وظایف اداره کل و شورای استاندارد استان پرداخته و با اشاره به جایگاه استاندارد در جامعه همکاری بیشتر دستگاهها جهت انجام وظایفشان در اجرا و نظارت بر قوانین استانداردسازی کالا، خدمات و اصلاح فرآیندها را خواستار شد و افزود همکاری و تعامل ارگانهای عضو شورای استاندارد در انجام خدمت رسانی به تجار، تولید کنندگان و مصرف کنندگان و احقاق حقوق ایشان نقش بسزایی در اطمینان بخشی از سلامت جامعه دارد
.
در ادامه معاون دادستان مرکز استان و عضو کمیسیون ماده۴۲، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ناظر گمرکات استان، رئیس اتاق بازرگانی، معاون دانشگاه زابل و ... به بیان نقطه نظرات در این خصوص پرداخته و ضمن تایید مطالب و مشکلات مطرح شده از سوی مدیرکل استاندارد بر حل مشکلات اداری، تامین نیروی انسانی، تامین خودروی مورد نیاز و راه اندازی آزمایشگاههای تشخیص مواد نفتی، پلیمری، متالوژی و کارگروه تعیین ماهیت در استان تاکید کردند.

در ادامه استاندار و ریاست جلسه ضمن قدردانی و تشکر از مدیر کل و کارکنان استاندارد سیستان و بلوچستان گفت: انتخابات هشتم تیر ماه برای نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت و سرنوشت ساز است بنابراین دو موضوع؛ فراهم آوردن زمینه مشارکت حداکثری مردم و عدم دخالت مدیران دولتی و دستگاه‌های اجرایی در این انتخابات باید مورد توجه مسئولان باشد.
وی اذعان کرد: میزان مشارکت مردمی در انتخابات و انتخاب رییس جمهوری با پشتوانه بالای مردمی در روابط بین‌المللی و دیپلماسی بسیار تاثیر گذار است و به فرموده مقام معظم رهبری زبان بدگویان کشور را کوتاه می کند.
در ادامه ابراز امیدواری کردند که همه دستگاههای استان با توجه به اهمیت و ضرورت اعمال استاندارد و استانداردسازی تلاش کنند تا در مقوله امکان رقابت با محصولات و خدمات سایر کشورهای همسایه طبق استاندارد جهانی فراهم شود.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست گفت: استاندارد در بخش مواد غذایی، ساختمان، تجهیزات ساختمانی و غیره نقش مهمی ایفا می‌کند بنابراین این مجموعه بایستی در زمینه ابزارها و امکانات به فناوری‌های نوین مجهز گردد.
وی با تاکید بر پیگیری مستمر و به موقع امور اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا مستقیما با سلامت مردم مرتبط است.
محمد کرمی تاکید کرد: تحویل و ترخیص کالاها با دقت و سرعت باید انجام شود و آزمایشات لازم از کالاها در اسرع وقت انجام گردد، تا ذینفعان دچار مشکل نشوند.
وی با اشاره به روابط مطلوب با کشورهای پاکستان و افغانستان در زمینه ورود و خروج کالا گفت: بخش آزمایشگاهی در استان و شهر زابل امکانات مناسب و نیروهای توانمندی دارد که باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در بخش اعتبارات پروژه‌ها اعتبار لازم تخصیص داده خواهد شد.
کرمی اذعان کرد: استان سیستان و بلوچستان توانمندی لازم و ویژه‌ای در زمینه صادرات و واردات دریایی و زمینی دارد.
وی بیان داشت: همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌ها یک اصل مهم به خصوص در زمینه رفع موانع است و پروردگار عالم نیز به همکاری و انسجام برکت عطا کرده و در این صورت سرعت پیشرفت کار افزایش پیدا می کند.

کرمی تصریح کرد: اتاق بازرگانی استان باید فعال‌تر باشد و اتاق بازرگانی استان‌های دیگر را نیز در زمینه ارتباط تجاری با کشورهای همسایه متصل کند و در حوزه افغانستان، پاکستان، عمان و کشورهای آفریقایی نیز فعالیت چشمگیری داشته باشد.

 

تصاویر