گزارش تصویری

طرح ویژه کنترل بازار در ماه مبارک رمضان در سیستان و بلوچستان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان: تقی جامی رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد استان گفت: طرح ویژه کنترل بازار در ماه مبارک رمضان با هدف کنترل و نظارت بر عرضه محصولات استاندارد در مراکز عرضه استان توسط کارشناسان این اداره در حال اجرا می باشد. 
وی افزود: این طرح با هدف صیانت از حقوق مصرف کنندگان و نظارت بر عرضه محصولات مصرفی مردم در ماه مبارک رمضان و در راستای اجرای برنامه های سازمان ملی استاندارد ایران در استان اجرا شده و همچنان ادامه دارد .
وی تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و لزوم نگاه ویژه به موضوع سلامت مردم، در این طرح اقلام مورد مصرف مردم به ویژه در حوزه صنایع غذایی مورد نظارت و بازرسی دقیق کارشناسان و بازرسان این اداره کل قرار گرفته است.
ایشان اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از عرضه محصولات غیر استاندارد در بازار و حمایت از کالاهای استاندارد و با کیفیت ایرانی است .
وی خاطر نشان کرد: در طرح رمضان، ضمن جمع آوری کالاهای غیر استاندارد، با عرضه کنندگان متخلف نیز برخورد قانونی و قاطع خواهد شد. وی افزود: اين كالاها شامل: روغن سرخ كردنی و خوراكی، خرما، كشك مايع، شير پاستوريزه، پنير، شكر، زولبیا و بامیه و همچنین جعبه شیرینی می باشد. وی اظهار داشت: هم استانی های عزیز هنگام خرید محصولات  مشمول استاندارد اجباری، به نشان استاندارد و کد ده رقمی زیر نشان استاندارد توجه نمایند و با ارسال کد ده رقمی به سامانه پیامکی 10001517 از اصالت و اعتبار نشان استاندارد اطمینان حاصل نمایند.

طرح ویژه کنترل بازار در ماه مبارک رمضان در سیستان و بلوچستان
1399/2/16 سه‌شنبه