گزارش تصویری

‍ تجدید میثاق شورای پایگاه مقاومت بسیج شهیدان بهمنی با شهید حاج قاسم میر حسینی

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان: در روز سه شنبه مورخ ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰ مراسم تجدید میثاق فرمانده و تعدادی از شورای پایگاه مقاومت بسیج  شهیدان بهمنی اداره کل استاندارد استان با شهید حاج قاسم میر حسینی در یادمان این شهید برگزار شد۔
این مراسم با حضور جمعی از اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج شهیدان بهمنی در یادمان شهید حاج قاسم میر حسینی جانشین لشکر ۴۱ ثارالله در دوران هشت سال دفاع مقدس در گلزار شهدای بخش جزینک از توابع شهرستان زهک واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان در راستای تجدید میثاق با شهدا برگزار شد۔ مجید جلالی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهیدان بهمنی این اداره کل گفت: شرکت کنندگان با ذکر فاتحه و تقدیم گل یاد این شهید گرانقدر را گرامی داشتند‌.
وی افزود: شهید حاج قاسم میرحسینی، جانشین و قائم مقام شهید حاج قاسم سلیمانی در لشکر ۴۱ ثارالله از شهدای کم نظیر و کمتر شناخته شده دوران دفاع مقدس است.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در تجلیل از این شهید بزرگوار فرموند: “شهید حاج قاسم میرحسینی که از سرداران لشکر ۴۱ ثارالله می‌باشد، از آن شخصیتهای استثنایی و جالب است که من مردم سیستان را اینگونه شناختم.
مجید جلالی اظهار داشت: این شهید بزرگوار علی رغم خدمات بزرگ در دوران دفاع مقدس و با وجود نقش آفرینی ویژه در  لشکر همیشه پیروز ۴۱ ثارالله در سطح کشور شهیدی گمنام و مظلوم محسوب می شود.
وی ادامه داد: عملیات کربلای پنج در ۱۹ دی ۱۳۶۵ پس از عملیات ناموفق کربلای ۴ کلید خورد و اهمیت این عملیات برای ایران و دشمن خیلی مهم بود در این عملیات بزرگ ۴۴ نفر از رزمندگان مخلص و شجاع منطقه سیستان به شهادت رسیدند که سردار حاج قاسم میرحسینی جانشین فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله از جمله این عزیزان بود.
وی خاطر نشان کرد: شهید حاج قاسم میرحسینی شهید شاخص سال ۱۴۰۰ می باشند۔

‍ تجدید میثاق شورای پایگاه مقاومت بسیج شهیدان بهمنی با شهید حاج قاسم میر حسینی
1400/9/24 چهارشنبه