گزارش تصویری

نشست مطبوعاتی مدیرکل استاندارد استان با خبر گزاری ایرنا

نشست مطبوعاتی مدیرکل استاندارد استان با خبر گزاری ایرنا
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان: به مناسبت هفته استاندارد
دکتر محبی مدیر کل استاندارد استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار داشت:  در شش ماهه اول امسال ۴۳۰ مجوز وارداتی برای کالاها و محموله های وارداتی صادر شده است.
وی ترویج فرهنگ استاندارد و نشر آن در میان آحاد مختلف جامعه را از الزام های اولیه اقتصادی پویا و شکوفا دانست و گفت: همکاران پر تلاش ما در این اداره کل با وجود شیوع کرونا در این مدت چهار هزار و ۶۳۶ بازرسی انجام داده اند که ۵۵۸ مورد آن از واحدهای تولیدی و ۸۸ مورد از تاسیسات سیلندر پرکنی بوده است.
مدیر کل استاندارد سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی کشور گفت: از سال گذشته تاکنون ۲۲ کشتی حامل کالاهای اساسی نظیر نهاده های دامی، گندم و برنج وارد بندر چابهار شده و کالاها از نظر استاندارد از سوی این اداره کل مورد بررسی قرار گرفته است.
دکتر محبی بیان کرد: امسال در حوزه استاندارد اقدامات ارزشمندی انجام شده که صدور ۱۱ فقره پروانه حد مجاز آلاینده های کشاورزی و گسترش آزمایشگاه های همکار از آن جمله است.
وی با اشاره به اهمیت تعیین ماهیت فرآورده های نفتی در مرزهای صادراتی سیستان و بلوچستان گفت: تمام تلاش این اداره کل برای جلوگیری از بروز هر نوع مشکلی در استقرار آزمایشگاه های تعیین ماهیت فرآوده‌های نفتی در مرزها بوده است.
وی تصریح کرد: اداره کل استاندارد استان با وجود کمبود نیرو اقدامات ارزشمندی را در حوزه تدوین استانداردهای ملی انجام داده است به طوری که امسال هشت تفاهم‌نامه برای تدوین استانداردها با مراکز علمی استان امضا شده است.
وی بیان کرد: همچنین این اداره کل در حوزه استاندارد های بین المللی گام های ارزنده ای برداشته که با توجه به شرایط آب و هوایی استان اقداماتی در حوزه گرد و غبار و ریزگردها در حال انجام است.
وی با اشاره به اهمیت شعار سال، جهش تولید گفت: این اداره کل در راستای تحقق اهداف تعیین شده امسال با افزایش گسترش همکاری با آزمایشگاه‌های همکار، ضمن اشتغالزایی به افزایش تولیدات نیز کمک می کند.
دکتر محبی افزود: توجه به استاندارد سازی کالاها و محصول های تولیدی، علاوه بر نقشی که در رونق بخشی به بازار محصول دارد به ارتقای کیفیت کالا نیز منجر می شود.
وی ادامه داد: حمایت از تولید ملی و ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی هدف مشترک تولیدکنندگان و مسئولان در کشور است که تحقق آن نیازمند رعایت الزامات اساسی نظیر رقابت پذیر کردن محصولات و بهبود کیفیت و برجسته کردن نقش استاندارد است.
وی صدور ۲ فقره گواهینامه استاندارد حلال در سیستان و بلوچستان را از مهمترین اقدامات در سال جاری عنوان کرد و افزود: این اداره کل با رایزنی انجام شده با نماینده ولی فقیه در استان برای نخستین بار در صدد است به منظور افزایش صادرات، دو گواهینامه صادراتی را برای محصولات داخلی صادر کند.
دکتر محبی با تبریک هفته استاندار گفت: به مناسب این هفته ویژه برنامه های مختلفی نظیر غبار روبی مزار شهدا و افتتاح دفتر ارتباط استاندارد با دانشگاه، در دانشگاه سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد.
وی راه اندازی ادارات استاندارد در شهرستان های کنارک، هیرمند، خاش و میرجاوه و دفتر نمایندگی استاندارد در مرز ریمدان را از جمله مهمترین اقدامات اداره کل استاندارد استان در راستای توسعه برنامه ها و اقدامات عنوان کرد

نشست مطبوعاتی مدیرکل استاندارد استان با خبر گزاری ایرنا
1399/7/18 جمعه